Buradasınız

Büyükşehir’den İhtiyaç Sahibi Ailelere Gıda Yardımı

Perşembe, 16.04.2020

Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde alınan tedbirlerden etkilenen hemşehrilerimize gıda desteğinde bulunuyor. Bugün Göksun’da yürütülen çalışmalar, yarın Andırın’da devam edecek.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgınına karşı mücadele kapsamında hazırladığı gıda paketlerini, tedbirler dolayısıyla etkilenen ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyor. Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ve mahalle muhtarlıklarının koordineli değerlendirmesi sonucunda belirlenen ihtiyaç sahiplerine, gıda paketlerini hızlı bir şekilde ulaştırmak için 7/24 esasına göre çalışan Büyükşehir Belediyesi ekipleri Elbistan, Afşin, Ekinözü, Onikişubat, Dulkadiroğlu, Nurhak, Pazarcık, Çağlayancerit ve Türkoğlu’nda çalışmalarını tamamladılar. Bugün Göksun’da yürütülen faaliyet, yarın Andırın’da devam edecek. Bugüne kadar 10 binin üzerinde yapılan gıda paketi desteği, ilçeler arasında dönüşümlü olarak devam etmektedir.

Süreci elbirliğiyle aşacağız

Konuyla ilgili Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün yaptığı açıklamada “Bütün dünyayı etkisine alan pandemiyle etkili bir şekilde mücadele ediyoruz. Süreçten olumsuz yönde etkilenen hemşehrilerimizin yanındayız. Bugün dayanışma günü, bugün birlik günü. 11 ilçemizde belirlenen ihtiyaç sahiplerine hızlı bir şekilde ulaşıyoruz. Bugüne kadar 10 binden fazla ailemize gıda desteğinde bulunduk. İhtiyaç sahiplerini belirlemek için ilçe belediyelerimiz ve mahalle muhtarlıklarımızla yaptığımız koordineli çalışma devam ediyor. Biz bu süreci inşallah hep birlikte aşacağız” diye konuştu.