Buradasınız

Refüjlerde Bakım Çalışmaları Sürüyor

Perşembe, 02.01.2020

Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Binevler ve Doğukent mahallelerinde bulunan refüj içindeki yeşil alanlarda temizlik, düzenleme ve bakım işlemleri yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi, yeşil alanlarla ilgili çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Ekipler tarafından Binevler ve Doğukent mahallelerinde bulunan refüjlerdeki yeşil alanlarda temizlik, düzenleme ve bakım işlemleri yapıldı.

Yol kenarlarında bulunan yeşil alanlar çalışmalar neticesinde daha düzenli ve temiz hale getiriliyor. Bu kapsamda ekipler Alparslan Türkeş Bulvarı ve Necmettin Erbakan Bulvarı istikametinde, trafiğe uygun olmayan 11 yaya geçidini kapatarak refüje uygun şekilde çevre düzenlemesi gerçekleştirdi. Ayrıca Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi Kavşağında mevsimi geçen çiçekler sökülerek çim serme çalışması yapıldı. Ekipler aynı zamanda Doğukent Mahallesi Vezir Hoca Bulvarında da çim serim işlemi gerçekleştirdi. İl genelinde refüj, kavşak, park gibi yeşil alanların bakım çalışmalarını aksatmayan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ekipleri, çevrenin daha temiz ve düzenli kalmasını sağlıyor.