Buradasınız

Büyükşehir’den Göksun’da AKEDAŞ’a Destek

Salı, 31.12.2019

Yoğun kar yağışı nedeniyle Göksun ilçesinde meydana gelen elektrik kesintisinin giderilmesi için yürütülen çalışmalara Büyükşehir Belediyesi de destek verdi.

Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri kış hava şartlarının şehir genelinde meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı 7/24 hazır bekliyor. Karla mücadele ekipleri son olarak Göksun ilçesinde meydana gelen elektrik kesintisinin giderilmesi çalışmalarına katıldı.

Teknik Destek Sağlandı

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Göksun’da yoğun kar yağışı nedeniyle elektrik iletim hatları ve taşıyıcı direklerde oluşan sıkıntının giderilmesinde Büyükşehir Belediyemiz AKEDAŞ’a teknik destek sağlamıştır. Büyükşehir Belediyesi, bünyesindeki iş makineleriyle Göksun ilçemizde gerçekleştirilen sorun giderme çalışmalarına katılmıştır. Çalışmalar kapsamında 204 nolu branşman direğinin yolu açılarak malzemeli bakım çalışmaları yapılmış, Doğankonak köyünde iş makinaları ile direklerin dikilmesinde yardımcı olunmuş, Kanlıkavakta ise trafonun yolu açılmıştır” denildi.