Buradasınız

ALPER AKBAŞ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi

29.12.1980 tarihinde Elbistan'da doğdum. İlk ve ortaöğrenimimi Elbistan Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümde Lisans eğitimini bitirdim (1999-2003).

Yüksek Lisans Eğitimini, İstanbul Teknik Üniversitesinde 1. olarak 2005 yılında bitirerek Hidrolik ve Su Kaynakları Mühendisi Unvanını aldım. Yüksek Lisans Tezi olarak "İstanbul Su Kaynaklarının İncelenmesi" adı altında tez çalışması yayınladıktan sonra; 2005 yılında  askerlik görevini kısa dönem olarak ifa ederek, iş hayatına Kahramanmaraş Karasu İçme Suyu inşaatı - saha mühendisi ve idari koordinatörü olarak başlayarak ; Elbistan Ferhat Grubu içme suyu inşaatı, Elbistan Sarsap Göleti İnşaatı ve Kahramanmaraş Merkez Püren Göleti ve Kurucaova Sulaması İnşaatlarında teknik koordinatör olarak görev yaptım. Arkasından Göksun İlçe Merkezi Törbüzek Çayı Islahı - Taşkın Koruma İnşaatında ve Kahramanmaraş Ilıca Sarıgüzel Barajı Gövde Dolgusu İnşaatında Şantiye Şefi, Sivas Yıldızeli Güneykaya Yusufoğlan Barajı Proje Müdürü olarak görev yaptıktan sonra Klavuzlu Barajı ve HES Tamamlama İnşaatı İşi ve Kahramanmaraş İl Geneli 14,7 km Kanalizasyon İnşaatında - Genel Koordinatör olarak görev yaptım.

2014 yılı Ocak ayından 2015 yılı Aralık ayına kadar Ak Parti İl Yönetim Kurulu üyeliği ve Elbistan Koordinatörlüğü görevlerinde bulundum. 2019 yılında yapılan "Mahalli İdareler Seçimi" sonucu Elbistan İlçesi 1. Sıradan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olarak seçildim.