Buradasınız

Misyonumuz ve Vizyonumuz

VİZYON

     8000 yıllık tarihi ve günümüze kadar uzanan eserleriyle kültürü ve sosyal ruhuyla bütünleşmiş, sahip olduğu kültürel zenginlik ve değerlerini yaşayarak gelecek nesillere miras bırakan, her birimizin yaşamaktan mutluluk duyacağı, gelişen ve yenilenen bir Kahramanmaraş,

Gelişen, Büyüyen, Güzelleşen Kahramanmaraş’ta geçmişten günümüze kadar gelen tüm kültürel çalışmaları birleştirerek Kahramanmaraş’ı Şiir ve Edebiyatın Başkenti başta olmak üzere birçok alanda ulusal ve uluslararası boyutta tanıtımını yaparak kültür ve sanat şehri haline getirmek.

Türkiye'nin 2023'e doğru tarihsel yürüyüşünde, mutlu birey ve güçlü ailelerden oluşan müreffeh bir toplum için zamanın ruhunu yakalayan,  Kültürel ve sanatsal etkinlikleri sürekli kılan, herkesin sağlıklı, mutlu ve huzurlu olduğu yaşanmaktan zevk alınan bir kent olmak.

Hizmet ve faaliyetlerimizin tasarlanma aşamasından başlayıp, uygulanmasına kadar geçen süreçte sarf ettiğimiz tüm kaynaklarımızın etkin ve verimli kullanılmasını sağlayacak başarılı bir yönetim modeli, etkin bir işbirliği ve sürekli gelişim ortamı oluşturmaktır. 
 

MİSYON

      İlgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde şehrin kültürel ve sanatsal hayatına canlılık kazandırmak, kültür etkinlikleri ile Türkiye de örnek bir kent olmak anlayışıyla halkımıza hizmet sunmak.

Kültür, sanat, turizm alanlarında ulusal ve uluslararası düzeyde kabul görecek seviyede hizmetler sunarak Türk kültür ve sanatının tanıtılması ve yaşatılmasına katkıda bulunan bir kuruluş olabilmektir.

Modern ve Çağdaş kent olma yolunda ilerleyen şehrimizde vatandaşımıza verilecek hizmetin en hızlı, doğru ve kaliteli olması için eğitim düzeyleri yüksek ve deneyimli personel ile faaliyetlerin etkin ve kaliteli olarak gerçekleştirilmesi, halkımızın sanatsal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılama adına gerekli olan hizmeti sunmaktır.

 

Paylaşın