İbrahim ALTUN

Sosyal Hizmetler Şube Müdürü

       İbrahim  ALTUN; 1974 yılında Kahramanmaraş ta doğdu.İlköğretimi M.Y.İ.B. okulunda, liseyi Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesinde, Ön lisansı Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesi Yerel Yönetimler bölümünde,Lisansını Anadolu Üniversitesi  İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı. Yüksek Lisansına Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi  Sosyal Bilimler Enstitüsü  Kamu yönetimi bölümünde devam etmektedir. Aynı zamanda da Anadolu Üniversitesi  Açıköğretim Fakültesi  Sosyoloji bölümünde eğitimine devam etmektedir.

         1997 yılında Kahramanmaraş Merkez ilçe Baydemirli Belediyesinde memuriyete başladı.2000 yılında Kahramanmaraş Belediyesi Gelir  işleri Müdürlüğüne naklen atamayla geçiş yaptı, Emlak ve İlan Reklam servisinde çalıştı..2004 yılında  Mali Hizmetler Müdürlüğünde İlan reklam Şefi olarak görevlendirildi. 07.04.2016 tarihinde Büyükşehir Belediye Başkanı  tarafından vekaleten  Haller Şube Müdürlüğü görevine atandı.Bu görevinin yanı sıra 19.09.2016 tarihinden itibaren Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğüne Vekalet etti. 02.11.2016 Tarihinden itibaren Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğüne atandı ve halen bu görevi yürütmektedir.

         Bilgisayar İşletmenlik kursu ve sertifikası, İlk yardım eğitimi ve sertifikası,Temel Bilgisayar Eğitim ve sertifikası,Osmanlıca dil kursu ve sertifikası,Amatör Telsizcilik kursu ve A sınıfı (uluslararası) belgesi, Etkili iletişim,Güzel konuşma ve diksiyon kursu,İşaret dili kursu ve sertifikası ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu bir çok  Hizmet içi eğitim programlarına katıldı.

      Bembirsen sendikası yönetim kurulu üyeliği,İmam Hatip lisesi mezunları derneği üyeliği, Arama Kurtarma (Akmod) üyeliği,Kahramanmaraş Kent konseyi Genel kurul üyeliği,Kahramanmaraş Belediyespor yönetim kurulu,Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği  ve  bir çok vakıf ve dernekte gönüllü olarak çalıştı.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Mail : ibrahimaltun@kahramanmaras.bel.tr

Paylaşın