E-Belediye Kent bilgi sistemi Şehir kameraları 360° sanal tur Büyükşehir Meclisi Yayınlarımız

İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı

ELBİSTAN’A YENİ İMAR PLANI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Elbistan ilçesi için yeni bir imar planı hazırladı.

Elbistan İlçesi’nin merkezini kapsayan 1/5000’lik nazım imar planı Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nce onaylanmasının ardından askıya çıkarıldı.

Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Planlama Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada: “ Elbistan ilçesi  (merkez) 1/5000 ölçekli nazım imar planı 15.09.2015 tarihinde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meclisince onaylanmıştır.

BÜYÜKŞEHİR’DEN MOZAİK YOLU’NA DESTEK

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Germenicia Antik Kenti Mozaikleri’nin tanıtımına yönelik başlatılacak Mozaik Yolu projesine destek veriyor.

BÜYÜKŞEHİR’DEN SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA ÇALIŞMASI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kahramanmaraş’ın düşman işgalinde kurtuluşunda önemli bir yere sahip olan Sütçü İmam Olayı’nı anlatacak mekanları yeniden inşaa ediyor.

Konu ile ilgili olarak Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Tarihi Mekânlar ve Kent Estetiği Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada: “Kahramanmaraş tarihinde önemli bir yere sahip olan Sütçü İmam Olayı, ilimiz kurtuluş bayramının kutlandığı her 12 Şubatta canlandırılmakta ve halka anlatılmaktadır.

SOKAK TABELALARI DEĞİŞTİRİLİYOR

Kahramanmaraş’ın büyükşehir statüsüne kavuşmasının ardından sokakları gösteren tabelaların değiştirilmeye başlandığı belirtildi.

Konu ile ilgili olarak İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı İmar İşleri Şube Müdürlüğü yetkililerince yapılan açıklamada: “12.11.2012 tarih ve 6360 numaralı kanun ile belediyemiz Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine dönüşmüştür. Şube müdürlüğümüzce kurumsal kimlikte belirtilen logo uyumlu mevcut sokak tabelalarının değişimi personellerimiz tarafından ivedi bir şekilde yapılmaktadır” denilerek bilgi verildi.

Melike ÖZDEMİR

01.02.1980 Kahramanmaraş Doğumlu olan Orta ve Lise Eğitimini Çukurova Elektrik Anadolu Lisesinde tamamlayan. 1997-2001 Gaziantep Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünde eğitim gören ve 2001 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde yüksek lisansına başlayıp 2004 yılına kadar K.S.Ü de Araştırma görevlisi olarak görev yaptıktan sonra 2004 Aralık ayında  Kahramanmaraş Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Mühendis Kadraosuna naklen Geçiş Yapmıştır.

Paylaşın

RSS - İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı beslemesine abone olun.