Buradasınız

BÜYÜKŞEHİR AKMOD İFTARDA BULUŞTU

Cuma, 16.06.2017

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi bünyesinde faaliyet gösteren AKMOD EKİBİ’nin (arama-kurtarma-moral-destek) ekip liderleri iftar yemeğinde buluştu.

Aliya İzzet Begoviç Parkı’nda gerçekleşen ve 80 ekip liderinin katıldığı iftara, İtfaiye Dairesi Başkanı Cahit Küçükönder de iştirak etti. AKMOD teşkilatının kurucusu olan ve aynı zamanda başkanlığını yapan Küçükönder, yaptığı konuşmada; ‘’2006 yılında arama-kurtarma faaliyeti amacıyla ve bir elin parmaklarıyla sayılacak gönüllü ile başlattığımız çalışmada, bugün AKMOD üyelerimizin sayısı 4.000’ini geçti. Her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz kamplar, eğitimlerle ve AKMOD halkasına dahil olan yeni fertlerle, şehrimizde bir bilinç geliştirdiğimize inanıyorum.

Bugün geldiğimiz noktada artık AKMOD, yalnızca arama-kurtarma faaliyeti yapan bir teşkilat değil, milletini, vatanını ve manevi değerleri önceleyen bir yapıya kavuşmuştur. Sizlerin de desteği ve gayreti ile bu teşkilatın, vatan ve millet aşkıyla yoğrulmuş şehrimizde temel taşlardan biri olacağına inanıyorum. Bu mübarek ayda, bizleri bir araya getiren Allah’a hamd ediyor, hoş geldiniz diyorum’’ dedi.

Ekip liderleri yaptıkları konuşmada, söz konusu insan hayatı ya da vatan-millet olduğunda binlerce AKMOD gönüllüsü ile 24 saat göreve hazır olduklarını belirttiler.

Paylaşın

Haberdar Olun

Haber bildirimlerini, sosyal medya hesaplarımızı takip ederek alabilirsiniz.