10 OTOBÜS DAHA SEFERLERE BAŞLADI (Video...)
Beğeni Oranı
(28 oy)
Okunma Sayısı : 5734 defa
Küçült Büyüt Font Büyüklüğü

Kahramanmaraş Belediyesi toplu taşıma hizmetinde kullanılmak üzere aldığı 10 otobüs daha hizmete başladı.
Cumartesi, 12 Şubat 2011

İkisi uzun otobüs olmak üzere toplam 10 otobüste son sistem teknolojik donanıma sahip bulunuyor.

Yaklaşık maliyeti 2,5 milyon liraya mal olan otobüslerde aynı zamanda engelli vatandaşlarımızın da rahatlıkla binip, inebilmesi için rampalar bulunuyor.

Günden güne büyümekte ve gelişmek olan şehrimizde yaşanan sorunların çözümü için gayret gösteren Kahramanmaraş Belediyesi, özelikle trafik ve toplu taşıma konusunda tüm imkanları seferber ediyor.

Yeni alınan 10 otobüsü belediye binası önünde Başkan Yardımcısı Cevdet Kabakcı ile birlikte inceleyen Başkan Poyraz, otobüsler hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Yeni alınan otobüslere ilişkin görüşlerini dile getiren Belediye Başkanı Mustafa Poyraz: “Şehrimiz günden güne gelişiyor ve büyüyor. Bu gelişmeye paralel olarak sorunlarda büyüyor. Halkımızın toplu taşıma sorununu çözmek adına araç filomuza 10 otobüs daha ekledik. Bu son aldığımız otobüsler son sistem teknoloji ile donatılmış durumda.Bize en çok gelen talep ve şikayetler arasında engelli kardeşlerimizin toplu taşıma araçlarını kullanamamaları yönünde idi. Biz de bu talepler doğrultusunda yen aldığımız otobüslerimizden engelli kardeşlerimizin de istifade etmelerini istedik.
Avrupa standartlarına uygun olarak imal edilen otobüslerimizden engelli kardeşlerimiz de çok rahat bir şekilde yararlanabilecekler. Kaldırımda bekleyen engelli kardeşlerimiz otobüslerde bulunan engelli rampaları sayesinde hiç kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan tekerlekli sandalyesi ile rahatlıkla binip, inebilecek” diye konuştu.
HEADER   

#7 erkan özkök » 27-04-2011 14:07

''körüklü otobüsler tercih edilmeliydi'' şehrimize hayırlı olsun...
+2 +−

erkan özkök

#6 fa sol » 15-02-2011 00:39

çok geç kalınmış bir uygulama..büyük şehir olmanın en önemli unsuru bence belediyenin ulaşıma ve alt yapıya fazlasıyla destek sağlaması..benc e ulaşımın bu şekilde çözüme kavuşacağı kesin..tabii hat ve servis sayıları arttırılarak..a yrıca şehre bir meydan yapılması da gerekiyor..örne ğin özel idare binasının önünün trafiğe kapatılarak meydan yapılması gibi..
+2 +−

fa sol

#5 nurcan çelebi » 14-02-2011 17:54

k.maraş ksü karacasu okumaktayım.bay azıtlıda oturmaktayım bu hattan karacasuya otobüs istiyoruz.Gereg ini yapılmasını arz ederim.
+3 +−

nurcan çelebi

#4 MÜCAHİT MERCİMEK » 14-02-2011 10:59

sayım başkanımıza şehrimiz adına yapmış olduğu bu ve diğer çalışmalarından dolayı teşekkür eder işlerinde başarılar dilerim.
+1 +−

MÜCAHİT MERCİMEK

#3 H.Mehmet AKBUDAK » 14-02-2011 09:14

Sayın belediye başkanımız Mustafa POYRAZ'a çalışmalarından dolayı çok teşekkür ederim.Toplu taşımaya önem vermesi bizlere güzel bir hizmet vermesi demektir,şehrim iz büyümekte olup bu otobüslerinde yetersiz kalacağını söyliyerek kısa zamanda raylı sisteme geçilmesini ve toplu taşımacılığın çok önemli ölçüde rahatlıyacağını umuyorum.Sayın belediye başkanımız Mustafa POYRAZ'ın çalışmalarının devamını diliyorum..
+3 +−

H.Mehmet AKBUDAK

#2 ahmet kaya » 13-02-2011 21:16

Özellikle belediye Başkanımız Mustafa POYRAZ a teşekkür ederiz şehrimiz için çok güzel olacağını düşünüyorum ama N.KEMAL ve DOĞUKENT arasınada hizmette bulunursa daha iyi olacağını düşünüorum
+3 +−

ahmet kaya

#1 Fatih Emre ASYA » 13-02-2011 16:09

Hayırlı olsun. Ama yetersiz. Ayrıca Halk Otobüsü çalışanlarına eğitim verilmeli...
+6 +−

Fatih Emre ASYA

Yorum ekle

Sitemizde yayınlanmasını istediğiniz yorumlarınız için aşağıdaki kuralların doğrulanması gerekmektedir;
1-Yorumlarınızda yada yorum bırakmak için girdiğiniz E-Mail adreslerinizde gayri ahlaki kelime guruplarının bulunmaması
2-Kişi yada kuruluşlara kişilik yada özlük haklarını ihlal edecek suç isnat edilmemesi.(Bu tip başvuruların internet üzerinden Bilgi edinme - Sorun Cevaplayalım bölümlerinden yada Şahsen Çözüm Masasında dilekçeli başvuru ile yapılması gerekmektedir.)
3-Yorum içerisinde kışkırtıcı yada rencide edici ifadelerin kullanılmaması
4-Yorumlarda herhangi bir maksat ve anlam ifade etmeyen anlamsız ve değerlendirilmeye alınamayacak ifadelerin yazılmaması
5-İş taleplerinin yazılmaması
6-İlan ve Duyuruların yazılmaması

Not: Yorumlar Web Departmanı tarafından kontrol edildikten sonra yayımlanmaktadır.
Güvenlik kodu
Yenile