Buradasınız

Daire Başkanlığımızdan Haberler

KAMU PERSONELİNE İŞARET DİLİ KURSU

Perşembe, 13.08.2015
Haber metni: 
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlara işaret dili kursu açıyor. Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelliler Şube Müdürlüğü ve Mesleki Eğitim Şube Müdürlüğü’nce düzenlenecek Türk İşaret Dili Kursu kayıtları başladı. Engelliler Şube Müdürlüğünce yapılan açıklamada: “Kamu kurumlarında görev yapan personellere yönelik işaret dili kursumuzun kayıtları başladı.  Kamu kurum ve kuruluşlarına gelen işitme engelli vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek için böyle bir kurs düzenliyoruz. Bu kursumuzun ardından halkımızdan ve engelli kardeşlerimizden talep gelmesi durumunda da onlar için de işaret dili kursu düzenleyebiliriz ” denilerek bilgi verildi.

BÜYÜKŞEHİR’DEN HASTA YATAĞI

Çarşamba, 12.08.2015
Haber metni: 
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi fiziksel fonksiyon kaybı olan 49 yaşındaki bir yardıma muhtaç vatandaşına daha hasta yatağı verdi. Maddi zorluklar yaşayan ve bu sebeple Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin şefkat evlerine sığınan vatandaşımızın mağdur durumda olduğunu ve hasta yatağına ihtiyaç duyduğunu belirtmesi üzerine Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından mağduriyeti giderilirken mağdur vatandaşın yüzünde bir nebzede olsa tebessüme vesile oldu. “Gönül vermedikçe, gönül alamazsınız” anlayışıyla hareket eden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi; hasta, dul, yetim, engelli, yaşlı, fakir kısacası yardıma ihtiyacı olan tüm vatandaşlarının günlük ihtiyaçlarını kimsenin yardımı olmadan giderebilmeleri için il genelinde hummalı bir çalışma yürütüyor. Sosyal medyadan ve diğer kanallardan kendilerine ulaşan ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarına en kısa sürede yanıt verdiklerini belirten Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Züver Çetinkaya: "Kahramanmaraş  Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç, sosyal hizmetlerin üzerinde hassasiyetle duruyor. Bizler de Sayın Başkanımızın hedefleri doğrultusunda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman yanında oluyoruz. Bundan sonra da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz" dedi.

BÜYÜKŞEHİR’DEN ENGELLİLERE YÜZME DERSİ

Cumartesi, 01.08.2015
Haber metni: 
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi engellilere yönelik yüzme kurslarını başlattı. Büyükşehir Belediye Spor Tesisleri Yüzme Havuzu’nda başlayan yüzme kurslarına bedensel engelli ve otizimli çocuklar katılıyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Gençlik Spor Şube Müdürlüğü ve Engelliler Şube Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği  yüzme kursları bir ay boyunca devam edecek. Salı ve Cumartesi olarak haftada iki gün olan ve 12.00-14.00 saatleri arasında verilen kursa 20 engelli öğrenci katılıyor. Bir ay sürecek kurslarda Bedensel Engelliler Milli Takımı Yüzme Antrenörü Osman Çullu nezaretinde dersler veriliyor. 1 Ağustos 2015 Cumartesi günü başlayan kursta aynı zamanda bedensel engelli milli yüzücüler de gösteri düzenlediler.

BÜYÜKŞEHİR’DEN TÜRKOĞLU’NDA İFTAR

Salı, 30.06.2015
Haber metni: 
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerdeki iftar yemeği programının ikinci durağı Türkoğlu oldu. Türkoğlu 23 Nisan Parkı’nda gerçekleştirilen iftar yemeğinde Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Ak Parti Milletvekilleri Mehmet Uğur Dilipak, Mehmet İlker Çitil, Türkoğlu Kaymakamı Serdar Kartal, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş ile Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve Türkoğlu halkı katıldı. Büyükşehir Belediyesi Mobil Mutfak Tırında hazırlanan 2 bin kişilik iftar yemeğinin dağıtımını Başkan Erkoç ile milletvekili Dilipak ve Çitil birlikte yaptılar. İftar sonrası bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Türkoğlu’nda bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek mübarek Ramazan ayının ilimize, ülkemize, coğrafyamıza ve Ümmed-i Muhammed’e hayırlar getirmesini, daha çok barış, mutluluk ve huzur getirmesi temennisinde bulundu. Başkan Erkoç,yaptığı konuşmada: “Büyükşehir Belediyesi olarak Türkoğlu’muzun çehresini değiştirmek için, Türkoğlu Belediye Başkanımızla, milletvekillerimizle birlikte elele vererek gayret etmekteyiz. Türkoğlumuzun içerisinde alt yapı çalışmalarımız devam ediyor. Ara grup yollarını yapıyoruz. Yeşilyöre Grup yolu bitti ve Türkoğlu’na bağlandı. Diğer mahallelerimizin grup yollarını da en kısa sürede yapacağız. Türkoğlu merkezini daha güzel bir hale getireceğiz. Türkoğlu’muza Aksu Nehrimizin gözünden kaynak suyu getireceğiz. Türkoğlu’muzun daha müreffeh ve daha yaşanılabilir bir hale getirmek için çalışma ve gayretlerimiz devam ediyoruz” diye konuştu. İftar öncesinde semazenlerin semah gösterileri davetlileri büyülerken, iftar sonrası Hacivat-Karagöz gölge oyunu ile çocuklar neşeli dakikalar geçirdiler. İftar programı sonrası Başkan Erkoç ve beraberindekiler Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Türkoğlu Mesire Alanı’nı gezerek vatandaşlarla sohbet ettiler.

BÜYÜKŞEHİR’DEN NURHAK’TA İFTAR

Cumartesi, 27.06.2015
Haber metni: 
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Nurhak ilçesinde bir iftar yemeği verdi. Nurhak ilçesinde gerçekleşen iftar yemeğine Nurhak Kaymakamı Osman Demir, Nurhak Belediye Başkanı Av. Ahmet Akkuş,  Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İbrahim Ulaş, Genel Sekreter Yardımcıları Züver Çetinkaya, Murat Demir, Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Fetih Yanardağ, Özel Kalem Müdürü Adnan Alagöz, Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Yaşar Kaymak ile Nurhak halkı katıldı. İftar yemeğinde konuşma yapan Belediye Başkanı Av. Ahmet Akkuş, İftar yemeğine katılan Kahramanmaraş Büyükşehir belediyesinden gelen misafirlere ve Nurhak halkına hoş geldiniz diyerek bu organizasyonun ilçemizde gerçekleştirilmesindeki katkılarından dolayı Büyükşehir belediyesine teşekkür etti. İftar yemeğinde bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İbrahim Ulaş: “ Nurhak İlçesinde ramazan ayında iftar yemeğinin dağıtılmasından büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek  bu tür etkinliklerin devam edeceğini söyledi. İftar yemeğinin ardından Karagöz Hacivat gölge oyunu oynatılırken aynı zamanda çocuklara patlamış mısır pamuklu şeker ikramı yapıldı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ RAMAZAN’A HAZIR

Salı, 16.06.2015
Haber metni: 
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nde Ramazan hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Bu yıl ilk defa Kent Meydanı'nda oluşturulacak Ramazan Sokağı’nda; Kur’an-ı Kerim Tilaveti, Türk Tasavvuf Musikisi, Tiyatro, Gölge Oyunu, Sema Gösterisi, Ramazan Sohbetleri ve Şiir Dinletisi gibi çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Programlar saat 20.30’da başlayacak ve 21.30’da sona erecek. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İkram Çeşmesi bu yıl şehir merkezinde 15 camii de ve Kent Meydanı’nda meyan şerbeti ve limonata dağıtımı yapacak. Osman Sayın Spor Salonu önüne kurulacak İftar Çadırı’nda günlük 1500 kişiye sıcak yemek verilirken aynı zamanda Aşevi’nden de günlük 1000 kişilik sıcak yemek ihtiyaç sahiplerinin evlerine dağıtılacak. Çocukları unutmayan Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayı boyunca Kent Meydanı’nda ve İftar Çadırı’nda pamuklu şeker ve patlamış mısır ikramı da yapılacak. Büyükşehir Belediyesi Mobil Mutfak Tırı da Ramazan ayı boyunca ilçelerde de hizmet verecek. Belirlenen program gereği ilçe belediyelerinden gelen talepler doğrultusunda Nurhak’ta 1200, Pazarcık’ta 2500, Türkoğlu’nda 2000 Çağlayancerit’te 2000, Elbistan’da 2500, Göksun’da 2000, Ekinözü’nde 1500, Afşin’de 2000 ve Andırın’da 2000 olmak üzere toplam 17 bin 700 kişiye mobil mutfak tırı vasıtasıyla sıcak yemek verilecek. Ramazan ayı boyunca Ramazan Paketi yardımı da yapılacak. Onikişubat İlçesinde 28 mahallede 7 bin 684 gıda paketi, Dulkadiroğlu ilçesinde 32 mahalleye 6 bin 600 gıda paketi ve Büyükşehir belediyesi 26 mahallede 7 bin 366 olmak üzere toplam 15 bin 366 gıda paketi dağıtımı yapılacak. Bunun haricinde de 9 ilçemizde de her ilçeye 1000 paket olmak üzere 9 bin paket gıda dağıtımı yapılacak.

Paylaşın